Pro vytvoření příjemného a útulného prostředí Vám pomůžeme vybrat vhodný druh záclon, které se stanou originální variantou pro Vaše okno. Jelikož se setkáváme s tím, že někteří zákazníci si pletou pojmy a nebo také jim samotný název nic neřekne, pokusíme se vám jednotlivé druhy představit se stručným popisem jejich použití. Všechny fotografie byly námi pořízené v naší prodejně. Tyto fotografie se snažíme dle aktuálnosti obměňovat. Některé druhy se již neopakují a jsou pouze do vyprodání zásob. Jakékoliv dotazy Vám rádi zodpovíme na emailu: zebratex@zebratex.cz, nebo na telefonním čísle: 777109898.

Nyní můžete nakupovat i přes náš e-shop, kam přidáváme každý den nové zboží. Bohužel, je nad naše síly dát celý sortiment do internetového obchodu, proto Vám rádi konkrétní zboží nafotíme a pošleme přes email. Děkujeme za pochopení a budeme rádi za jakékoliv dotazy.

SONY DSCSONY DSC SONY DSC

Žakárové záclony 

Jedny z nejstarších typů záclon, které se díky oblibě zákazníků udržely až do dnes. Vyznačují se hrubší strukturou a většina má ve spodní části okrasnou bonduru. V našem obchodě nabízíme žakárové záclony pouze od českého výrobce, jehož počátky sahají až do roku 1832. Každoročně jsme zváni na domácí veletrh, kde máme možnost nahlédnout do výrobny. Málokdo si dokáže představit, jak dlouhou cestu musí jednotlivé záclony urazit, než z nich vzniknou tak krásné a ojedinělé vzory.

záclona 1záclona 2záclona 3žakarová záclona žakárová záclona žakárová záclona žakárová záclona žakárová záclona žakárová záclonaSONY DSC SONY DSC

Vitrážové záclonky

voálvoálvoálvoálvoálžakárvyšívanávyšívanávyšívaná

Vyšívané záclony

Řadí se spolu s organzou do kategorie dražších a luxusnějších záclon. Díky dnešní výkonnější a dokonalejší výrobní technologii, začínají být vyšívané záclony stále dostupnější. Nicméně platí, že výrobní postup u vyšívané záclony je mnohem složitější a delší, než u samotného voálu, který je právě základním materiálem. Samotná výšivka bývá většinou na spodním okraji záclony, nebo se jedná o celoplošné vyšívání.

vyšívanévyšívanévyšívanévyšívanévyšívanévyšívanávyšívanévyšívanévyšívané

Záclony zvané „Pršíčka“

Jedná se o záclony s jemnými proužky nebo vetkávanými hrubšími nitkami. Uplatnění těchto pršíček se najde všude tam, kde je potřeba jednoduchého stylu. Díky tomu, že nejsou úplně hladké, neruší a nerozptylují pozornost v kombinaci vzorovaných závěsů. Tyto záclony jsou velmi oblíbené a jejich použití je opravdu široké.

pršíčkapršíčkapršíčka

Krajky

Český výrobce, který nám dodává záclony, vyrábí též krásné prádlové krajky. Více druhů krajek můžete vidět v oddělení galanterie

prádlová krajka SONY DSC SONY DSC

Voály  barevné

Dnes nejpoužívanější typ záclon, který je vhodný do všech typů interiérů a to díky jejich jednoduchosti a univerzálnosti. Jsou oblíbené pro snadnou údržbu, trvanlivost a také pro relativně nízké ceny. Velmi často se využívají na místech, kde je větší spotřeba materiálu, jako jsou hotely, restaurace, zasedací místnosti, konferenční a společenské sály a podobně. Voály jsou lehké, splývavé a většina má ve spodní části olůvko, které znásobí splývavý efekt a zaručí větší stálost záclony v průvanu. Jsou hustě tkány a proto jsou méně průhledné než organzy. Jejich široká módní kolekce v mnoha výškách splní přání i tomu nejnáročnějšímu spotřebiteli.

voálvoálvoálvoálvoálvoál

Organzy

Královna mezi záclonami je vždy elegantní, krásná a vznešená. Organzy jsou tkány z velice jemných vláken, proto jsou lehké, splývavé, propouštějí světlo víc než voály a mají zvláštní lesk. Někdy disponují rafinovanými vzory, jindy jsou zas ušlechtile bílé, ale vždy je na nich vidět luxus a elegance. Díky tomu se řadí k dražším materiálům.

organzaorganzaorganzaorganzaorganzaorganza

Crashované záclony

Tyto záclony se vyznačují tzv. mačkaným vzhledem. Každý zákazník velmi ocení, že tento druh záclony se nesmí žehlit, neboť by tím ztratily svůj charakteristický vzhled. Jsou praktické a mají příjemný vzhled.

KREŠOVANÝ VOÁLKREŠOVANÝ VOÁLZÁCLONA KREŠKREŠOVANÝ VOÁLKREŠOVANÝ VOÁLZÁCLONA KREŠ

Pro dokonalejší vzhled záclon doporučujeme použít řasící stuhu.

Nabízíme několik druhů:

  • Univerzální řasení – jedná se o řasení dle Vaší potřeby, což znamená, že lze zakoupit záclonu v požadovaném množství bez ohledu na konkrétní poměr k velikosti Vašeho okna.

  • Řasení 1:2 – tato řasící stuha zajistí pravidelné řasení a záclonu je třeba zakoupit v dvojnásobném množství, než je šíře garnyže nebo kolejničky.

  • Řasení 1:3 – efektní způsob řasení, je vhodný hlavně voálové záclony. U tohoto řasení je potřeba nakoupit trojnásobné množství, než je šíře garnyže.

  • Řasící stuha na tyč – tato stuha umožňuje zavěšení záclon přímo na garnyž.

ŘASÍCÍ STUHY