Firma ZEBRAtex se zabývá nejen prodejem, ale i šitím záclon a závěsů na míru. Pro zpříjemnění Vašeho interiéru Vám zhotovíme polštáře, přehozy, ubrusy, snímatelné potahy na židle, sedáky či jiné doplňky. V naší prodejně si můžete vybrat ze široké škály materiálů, barev a dekorů.

PRO KLUKY OD ŠIKOVNÉ IVANKYPRO KLUKY NÁMOŘNÍKYPRO KLUKY NÁMOŘNÍKY

Díky našim zkušenostem Vám poradíme, jaký typ textilní dekorace je vhodný do Vašeho interiéru, neboť záclony a závěsy jsou detailem, které pomohou zútulnit a obohatit Váš domov.

DETAIL ČERNOZLATÉHO ZÁVĚSUČERVENOHNĚDÝ ZÁVĚSORANŽOVÉ TÓNY

JAKÉKOLIV INFORMACE VÁM RÁDI ZODPOVÍME NA EMAILU: zebratex.cv@atlas.cz .

Nejčastěji používané způsoby šití záclon a závěsů­:

Klasika – nejčastějším a nejběžnějším ušitím záclon a závěsů je klasickým způsobem, což znamená, na jakýkoliv druh textilie se našije řasící stuha. Nejjednodušším řešením je nařasení záclony na jednoduchou řasící stuhu. Záclona je díky této stuze nařasena rovnoměrně a jednoduše. Nabízíme však i zdobnější řasící stuhy, které vykouzlí efektní široké sklady a záhyby. Bohatší nařasení umocňuje krásu záclony. Doporučené řasení je alespoň dvojnásobek šířky okna (případně garnyže či kolejničky). Důležitý je i přesah vedle okna, aby okno opticky nezmenšilo. Ideální přesah je 20-30cm na každou stranu.

Poutka - na horní část záclony či závěsu se našijí místo řasící stuhy poutka. Toto uchycení je vhodné na klasické tyčové garnyže.

Tunýlek – při šití tunýlku jsou dvě možnosti. První varianta je, že se v horní části záclony či závěsu vytvoří větší záložkou tunýlek. U druhé varianty se našije speciální tkaloun, který je už přizpůsoben navléknutí na garnyž. Tento druhý způsob je efektivnější než u první varianty.

Boční závěsy – boční závěsy jsou nejpoužívanější stínící nebo pouze ozdobnou okenní dekorací. Pro tento způsob použití je možné si vybrat jakýkoliv druh závěsů nebo záclony.

Narážecí kroužky – tento typ řasení, kdy se místo řasící stuhy připevní speciální plastová oka, vypadá velmi elegantně. Používá se na tyčové garnyže, nevýhodou však zůstává, že při funkčním použití (zatahování a roztahování) je potřeba neustále ručně upravovat rovnoměrné řasení. Avšak i přes tuto nevýhodu si narážecí kroužky zachovávají své příznivce. Dnešní trh nabízí kromě kroužků i jiné geometrické tvary, které můžeme také zákazníkům nabídnout.

 

Římské rolety – tento způsob okenní dekorace, je velmi oblíbeným nejen stínícím, ale i dekorativním prvkem v interiéru. Římské roletky se dají ušít z jakýchkoliv látek od vzdušných voálů až po závěsové látky. Klíčem k originálnímu vzhledu římské rolety, je ve správném výběru látky, či kombinace více materiálů. Římská roleta se nenavíjí na tyč, ale skládá se do vodorovných horizontálních skladů, které jsou od sebe vzdáleny zhruba 20-30cm. Rolety se ovládají řetízkem nebo provázkem, které zajišťuje jejich rovnoměrné skládání a dotváří tím velmi zajímavý a elegantní vzhled interiéru. Římské rolety se šijí přímo míru zákazníka, neboť pro funkčnost rolety je důležitý speciální aparát, který se objednává přesně na rozměr okna. Roleta je zde pak uchycena pomocí suchého zipu. Římské rolety lze umístit všude tam, kde je potřeba dodat prostoru pohodu a harmonii.

Japonské stěny – tento ojedinělý způsob dekorace skýtá zcela nový originální pohled na plošné zastínění. Rozdíl od klasických záclon či závěsů je, že se zde nic neřasí a její krása spočívá především v jednoduchosti. Její elegance, moderní vzhled a snadná obsluha, skýtá rozmanitou variabilitu.  Posuvnou látkovou stěnu lze umístit všude tam, kde je potřeba jednoduše a účelně zastínit, nebo rozdělit místnost. Díky dnešní široké nabídce záclon a závěsů lze vykouzlit velmi zajímavé styly zastínění. Japonské stěny se zavěšují na stropní hliníkovou lištu, která je plochá a tudíž se tento systém hodí i na místa, kde je velmi málo místa. Japonská stěn má od dvou do pěti drážek, kam se zasouvají nosiče jednotlivých posuvných panelů. Díky speciálním kolečkům je pohyb panelů tichý a hladký. Panely se mohou shrnovat na jednu nebo druhou stranu, do obou stran, centrálně na střed, nebo nepravidelně podle potřeby zákazníka. Ve spodní části každého panelu je všita do tunýlku výztuž, která panel vypíná. Záclony či závěsy jdou velmi lehce sundat (pro případ praní), na horní liště jsou připevněny suchým zipem.